Autoelektrika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

signalizacija rada grejaca

2 posters

Ići dole

signalizacija rada grejaca Empty signalizacija rada grejaca

Počalji od bike57 Sub Apr 12, 2008 12:54 pm

sijalica grejaca kod dizelasa
by bike57 Today at 6:48 pm

Imam opel asconu 1.6D koja je u solidnom stanju ali odskora se pojavio jedan problem koji uzgred budi receno i nije od prevelike vaznosti u funkcionalnom smislu no ponekad zna da iznervira narocito zimi. Naime, prilikom startovanja motora sijalica na instrument tabli koja signalizira rad grejaca gasi se pre nego se ugase grejaci tako da ako ne poslusam pazljivo kada iskljuci relej , sto se cesto dogadja kad je malo bucnije u kabini , ja ustvari neznam dali su grejaci odradili svoj posao pa pokrenem motor otprilike sto ponekad rezultuje praznjenje akumulatora jer moram nekoliko puta da ukljucujem grejace. Da li neko moze da mi kaze o kakvom se kvaru radi .
Napominjem da neka osnovna znanja o mehanici t.j. uovom slucaju elektrici imam u zadovoljavajucem obimu da bih mogao sam da odradim posao uz neku strucnu literaturu koju nazalost nemam ali bice dovoljan i savet nekog ko je imao ovakav problem. Neka se javi neko ko nesto zna o ovom problemu.

bike57
Novi Clanovi

Broj poruka : 4
Location : surdulica
Datum upisa : 12.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

signalizacija rada grejaca Empty Re: signalizacija rada grejaca

Počalji od Admin Sub Apr 12, 2008 1:39 pm

Da li se to desava oduvek ili se pojavilo skoro? Lampicu regulise relej grejaca.Kod golfa ima i senzor temperature motora,znaci kada je vruc ne pale se grejaci(trebalo bi da je tako i kod opela)Kada se raskaci taj senzor,onda se grejaci svaki put pale,bez obzira da li je motor vruc ili hladan.
Admin
Admin
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 286
Godina : 39
Location : Stara Pazova
Datum upisa : 29.11.2007

https://autoelektrika.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

signalizacija rada grejaca Empty Re: signalizacija rada grejaca

Počalji od bike57 Ned Apr 13, 2008 2:11 pm

Kod mene je auto tri godine i tako se ponasa jos od tada.I kada je vruc motor grejaci rade pri svakom startovanju motora(to zakljucujem po releju)
sto pretpostavljam nebi trebalo, a dali ima senzor toplote nisam 100% siguran, medjutim primetio sam pored termostata na kucistu da postoji neki kabal sa buksnom za koga mislim da ima ulogu da iskljucuje rad grejaca kad je motor zagrejan (sto kod mene nije slucaj). E sad sta dalje?

bike57
Novi Clanovi

Broj poruka : 4
Location : surdulica
Datum upisa : 12.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

signalizacija rada grejaca Empty Re: signalizacija rada grejaca

Počalji od Admin Sre Apr 16, 2008 4:46 pm

Ne znam kako bi ti pomogao ovako preko foruma,treba da se ispita...
Jel taj kabal kod termostata prikljucen ili ne?
Admin
Admin
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 286
Godina : 39
Location : Stara Pazova
Datum upisa : 29.11.2007

https://autoelektrika.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

signalizacija rada grejaca Empty Re: signalizacija rada grejaca

Počalji od bike57 Ned Maj 18, 2008 2:16 am

Rešio sam problem ugradnjom nove signalne sijalice koja radi sve dok je grejač uključen tako da više ne moram da osluškujem da li je relej isključio
grejače.

bike57
Novi Clanovi

Broj poruka : 4
Location : surdulica
Datum upisa : 12.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

signalizacija rada grejaca Empty Re: signalizacija rada grejaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu